Select Page

Radek Pilař

Radek Pilař

Víte, kdo je Radek Pilař?Především k nedávného 50tému výročí Večerníčka se na tohoto skvělého českého ilustrátora podíváme. Je to totiž právě Radek Pilař, kdo dal tvary jedné z nejznámějších dětských kreslených postaviček – Večerníčku.

Radek Pilař se narodil roku 1931 v Písku. Po gymnáziu nastoupil na Akademii výtvarných umění v Praze. Věnoval se výtvarné tvorbě a vystavoval. Český ilustrátor si prošel zkušeností s divadelní i filmovou tvorbou v Čechách i zahraničí, konkrétně ve Francii. Po návratu “na rodnou hroudu” začal ilustrovat dětské knížky ve Státním nakladatelství.

A tady je důležitý rok – 1965, kdy Radek Pilař přednesl první skici pro televizní znělku Večerníčku pro děti. Od té doby působil Radek Pilař v Československé televizi, kde jeho prvním filmovým pokusem byl krátký kreslený snímek Písnička pro sklíčka.

Roku 1966 Radek Pilař a Václav Čtvrtek začali spoluprácovat na známém animovaném seriálu O loupežníku Rumcajsovi. Není divu, že Radek Pilař získal celou řadu důležitých ocenění a mezinárodního uznání.

About The Author

Bára

Zabývá se reklamou téměř ve všech jejích podobách. Živí se jako grafik, copywriter, fotograf a reklamní poradce. Svět umění ji baví a fascinuje a tak dává dohromady to nejlepší a nejzajímavější, co se jí podaří najít, aby všichni se stejným zájmem našli to nejlepší na jednom místě.

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Pin It on Pinterest

Share This