Select Page

Průkazová fotografie

Průkazová fotografie

Ahoj všichni!

Po poměrně dlouhé odmlce se opět vracím a to s něčím velice užitečným. Praktické informace dnešního článku se týkají PRŮKAZOVÉ FOTOGRAFIE. Často tápeme, jak velká průkazová fotografie má být a jaká jsou kritéria pro její pořízení.

Standardní velikost průkazové fotografie, používané pro většinu dokladů a všelijakých průkazek, je 35 x 45 mm. Tato velikost se vztahuje na fotografie pro dočasné občanské průkazy (myslím, že na ty trvalé fotí na úřadě), na řidičské průkazy (skenují černobíle z fotografie na průkaz), na zbrojní průkazy a další průkazy, například pro hromadnou dopravu. Ve fotu Vám fotografie často vystřihují speciálními kleštěmi, takže velikost musí sedět. Tato standardní velikost se využívá i u mnohých víz, nicméně je dobré si vše na úřadě dobře zjistit, protože do některých zemí, jako například do Ameriky, jsou potřeba průkazové fotografie atypických rozměrů. K vízům obvykle dostanete napsané instrukce, kde je velikost potřebné fotografie uvedena.

Doporučuje se, aby pozadí bylo bílé až světle modré, povolený je plynulý přechod těchto dvou barev. Pokud potřebujete fotografii na řidičský průkaz a na řízení máte předepsané brýle, musíte se vyfotit v brýlích. Pokud máte takové ty zatmavovací brýle, musíte holt chvilku počkat, až budou zase průhlednější. Nesmí Vám být vidět zuby, sedět musíte tak, aby se Vaše tvář mohla vyfotit zepředu, nikoli ze strany, nesmíte se nijak uklánět ani otáčet. Vlasy nesmí splývat s pozadím, rovněž je nepřípustné pozadí jiné než výše uvedené, žádné tapety ani lidé v pozadí nesmí snímek narušit.

Nicméně například pro pas, a jak jsem již uvedla, na trvalý občanský průkaz, pokud se náhodou něco nezměnilo, fotí přímo na úřadě. Připojuji PDF soubor, kde najdete obecně známá kritéria pro pořízení průkazových fotografií. Takže, sýr!

Pozadavkynaprovedeni_fotografie

About The Author

Bára

Zabývá se reklamou téměř ve všech jejích podobách. Živí se jako grafik, copywriter, fotograf a reklamní poradce. Svět umění ji baví a fascinuje a tak dává dohromady to nejlepší a nejzajímavější, co se jí podaří najít, aby všichni se stejným zájmem našli to nejlepší na jednom místě.

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Pin It on Pinterest

Share This