Select Page

Karl Martens a jeho nádherné kresby

Karl Martens a jeho nádherné kresby

Zase jednou skvělý umělec dle mého gusta. Představuji vám geniálního umělce Karla Martense. Pod obrázky najdete i odkaz na video, jak pracuje, doporučuji shlédnout.

Umělec Karl Martens využil pro svoji práci netradiční kombinace vodových barev a japonských i čínských kaligrafických štětců. Maloval s nimi nádherné ptáky. Nejen, že použil skvělé materiály pro svoji práci, umělec také kreslil vše z paměti. V prvním okamžiku si všimnete větších tahů, pak teprve objevíte všechny ty jemné dokonalé detaily, které “vylézají” z obrázků. Malovat z paměti není jen tak, umělec si to mohl dovolit, protože velmi dlouho studoval a maloval ptáky. Proto také perfektne vystihl jejich postoje i vzhled.

Takto umělec popisuje svou vlastní práci. “Stejně jako spojení kaligrafie, inkoustu a papíru vždy poskytuje neočekávané výsledky, tak se chová i akvarel na drsném ručním papíru. Zvlášť, když jsou použity kaligrafické kartáče. Každý papír reaguje jinak s médiem. Někdy absorbuje okamžitě, a jindy neabsorbuje vůbec. Jednoduchý kartáč poskytuje menší kontrolu než kvalitní, a někdy je to docela naopak. Tato nejistota je to, co mě inspiruje. Co se stane tentokrát? V některých oblastech občas použiji sůl na papír, což vytváří neočekávané vzory když barva schne. Vše s cílem čelit nečekanému. ”

About The Author

Bára

Zabývá se reklamou téměř ve všech jejích podobách. Živí se jako grafik, copywriter, fotograf a reklamní poradce. Svět umění ji baví a fascinuje a tak dává dohromady to nejlepší a nejzajímavější, co se jí podaří najít, aby všichni se stejným zájmem našli to nejlepší na jednom místě.

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Pin It on Pinterest

Share This