Select Page

Ivan Konstantinovič Aivazovsky a jeho moře a oceány

Ivan Konstantinovič Aivazovsky a jeho moře a oceány

V pozdním 19. století arménsko-ruský malíř Ivan Konstantinovič Aivazovsky vytvořil několik opravdu velkolepých obrazů moře, které zachycují fascinující, krásnou, třpytivou podstatu bouřlivých vod. Mořskými výjevy umělec získal uznání, zvláště za jeho dokonalou schopnost znovu a znovu vytvořit expresivní obraz zobrazující moře a oceány. Více než polovina z jeho 6,000+ obrazů v jeho životě je věnována právě tomuto tématu.

Co odlišuje Aivazovskyho obrazy přímořské krajiny od jiných stejně laděných obrazů jiných umělců je jeho schopnost replikovat intenzitu i pohyb, jakož i průsvitnost a strukturu. Jeho energetické vlny a klidné vlnky jsou stejně účinné. Aivazovsky také hraje s barvami, simuluje účinky filtrování slunečního světla přes vodu, a napodobuje tak jistý druh magického realismu.

About The Author

Bára

Zabývá se reklamou téměř ve všech jejích podobách. Živí se jako grafik, copywriter, fotograf a reklamní poradce. Svět umění ji baví a fascinuje a tak dává dohromady to nejlepší a nejzajímavější, co se jí podaří najít, aby všichni se stejným zájmem našli to nejlepší na jednom místě.

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Pin It on Pinterest

Share This