Select Page

Ilustrátorka Abigail Larson

Ilustrátorka Abigail Larson

Osobitý Abigail Larson přináší řadu zajímavých, trochu strašidelných ilustrací. Při pohledu na ně se mi hned vybaví “Mrtvá nevěsta Tima Burtona”. Ilustrace jsou propracované a působivé. Pokud si chcete prohlédnout autorčiny oficiální stránky, navštivte www.abigaillarson.comAbigail měla původně ambice stát se operní zpěvačkou či připojit se k cirkusu. Přestože ani jeden z těchtoo svou cílů se tak docela nesplnil, zčásti si oba cíle může prožívat skrze svoji tvorbu.Původně začala kreslit pomocí akvarelu a inkoustu, teprve poté propadla ilustrátorské práci s pomocí tradičních moderních ilustrátorských technik.

Nejvíce ji ovlivnili Edgar Allan Poe (žádné velké překvapení, viďte), Dr. Seuss, a mnoho dalších klasiků v oblasti “gotické” beletrie. Příkladem můžou být Bram Stoker “Dracula” a Mary Shelley “Frankenstein.” Abigail inspirovali umělci jako Arthur Rackham, Edmund Dulac, Kay Nielsen, John William Waterhouse a Edward Gorey. Objektem jejího zájmu jsou různé příšery, šelmy, duchové a další potvory, které lze potkat vchladném šeru.

Autorčiny práce obletěly svět. Byly vystavovány v řadě galerií v USA a Evropě jako je například Muzeum Americké Ilustrace v New Yorku či Poe Muzeum v Richmondu.

Není žádným překvapením, že se její ilustrace objevily i v publikacích. Pro ukázku uveďme “Spectrum Fantastic Art,” “Art Fundamentals,” “The Graphic Canon of Children’s Literature, a “Digital Artist”. Dále Abigail vytvořila reklamu pro John Fluevoga, China Glaze, a řadu dalších společností. Její první dětskou ilustrovanou knihou byla “Sarah Faire and the House at the End of the World – Sára Faire a Dům na konci světa” která vyšla roku 2013. Momentálně zpracovává sérii se známím názvem “Kráska a Zvíře”.

Abigail Larson

Abigail Larson

About The Author

Bára

Zabývá se reklamou téměř ve všech jejích podobách. Živí se jako grafik, copywriter, fotograf a reklamní poradce. Svět umění ji baví a fascinuje a tak dává dohromady to nejlepší a nejzajímavější, co se jí podaří najít, aby všichni se stejným zájmem našli to nejlepší na jednom místě.

Leave a reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Pin It on Pinterest

Share This